| Serina1 a întrebat:

Buna, mi-a intrat apa in telefon, am un Huawei p9 se aude ca pornește, suna doar ca nu se mai vede nimic pe ecran. Merita reparat sau nu?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Reparatia ar costa pana la cca 200 lei. Gasesti telefon asemanator la acel pret?

Pana una-alta, opreste complet telefonul, daca poti, scoate si bateria. Pune-l intr-un bol cu orez si lasa-l acolo 3-4 zile, la uscat.

In caz ca numai porneste nici dupa 4 zile de uscare, atunci mergi la service.

| brokxy a răspuns:

Eu am tinut bateria de la telefon am scos-o si telefonul l-am uscat cu uscatorul de par de la distanta si in 5-10 minute s-a aprins. Si a stat tins nu s-a pornit deloc de 4 ZILE! Am incercat si orez si sa il sterg nu a mers. Incearca cu uscator de par sau ventilator ceva care sa ii dea aier.

| Andrehixx a răspuns:

Lasă-l o zi să se usuce. Daca e la fel, du-te la un service sau trimite-l în garanție.