| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumpărat Asus Zenfone 4 zd552kl. Imi place totul e ok, dar când primesc mesaj nu se aprinde ecranul. Din ce cauza? În rest totul e ok.

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Asta trebuie sa fie o optiune in setarile telefonului. insa daca display se lumineaza la fiecare notificare=consum de baterie.

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Nu știu unde sa ma uit. Si nu se aprinde. Doar suna când primesc mesaj si are led de notificare. E ok, dar nu știu mă enervează puțin. Ca la Samsung J5 2015 se aprindea.

| gelu1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sfatul meu e sa il lasi asa. e cel mai optim.

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Probabil asa e mai ok. Adică poate are asa făcut în setări sa nu se aprindă ecranul când primesc mesaje. Nu știu. Îl las. Ca nu mai umblu nicăieri.

| kar1GaNNN a răspuns:

Nu e facut in setări sa se aprindă.

| anonim_4396 explică (pentru kar1GaNNN):

Probabil. Doar de ieri îl am și mna. Nu prea mă știu cu el laughing)

| fyndtnydt7u a răspuns:

Poți să te uiți în setările pentru lockscreen și să îți activezi opțiunea asta.

| anonim_4396 explică (pentru fyndtnydt7u):

Nu știu unde sa ma uit