| collapse2001 a întrebat:

Am un iphone 6 si cand vorbesc cu cineva la telefon si primesc un mesaj pe Whatsapp mi se aprinde la ureche ecranul. Este normal? Mi se pare deranjant! Tin sa mentionez ca de cand l-am cumparat nu este foarte precis senzorul ala, il pun la ureche si dupa o secunda se inchide...

3 răspunsuri:
| Creta_Cristi_2000 a răspuns:

Cred ca tie strica senzorul

| KawaiiMacaroon a răspuns:

Da, e normal sa ti se aprinda cand primesti un mesaj. Poti umbla in setari ca sa ti opresti notificarile.Senzorul este precis, tocmai de aceea cand il pui la ureche se inchide ecranul.Nu cred ca ti ar placea sa tii telefonul la ureche si sa vada oamenii din apropiere cu cine vorbesti.

| collapse2001 explică (pentru KawaiiMacaroon):

Ma refeream ca atunci cand il pun la ureche trebuia sa se inchida instant telefonul, are o mica intarziere, il tin o secunda la ureche cu display ul deschis, la asta ma refeream! Mersi frumos!