| XxDennise a întrebat:

mi-am cumparat un card de 8 gb si nu se salveaza nici o aplicatie pe card, doar in memoria interna a telefonului. Ce sa fac ca sa le pot salva pe card? Am incercat si cu aplicatia link2sd. funda

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand descarci ceva de pe internet telefonul in mod obisnuit intreaba unde vrei sa o instalezi, incearca la cineva cardul sa vezi daca merge, in caz afirmativ inseamna ca nu iti citeste cardul si ai probleme cu mobilul.

| Jipa95 a răspuns:

Nu rezolvi nimic cu absolut nici un fel de aplicatie. Tot ce treuie sa faci e sa-ti root-ezi telefonul pentru a avea drepturi complete de administrator al softului. Uite si un link ca sa te convingi :
http://www.giz.ro/software/android-root-33751/

| stlucian a răspuns:

Ai formatat cardul? Daca nu fa-o.

| XxDennise explică:

Am facut root la telefon...