| AtateaConditii a întrebat:

mi-am luat telefon Orange zali pe abonament si regret. M-am gandit sa le zic ca telefonul mi-a fost furat ca sa imi opreasca abonamentul, ar functiona? Pot ei sa demonstreze ca e inca la mine? A incercat cineva?

Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Da, pot demonstra ca minti.Plus ca abonamentele la Orange sunt pe doi ani si clauza de reziliere stipuleaza ca trebuie sa platesti cateva luni de abonament in avans daca vrei sa renunti la abonament.Cel mai bine fa o combinatie.Vinde-l si ia-ti altul, daca telefonul este cel ce te deranjeaza.Cat despre abonament... daca vrei sa-l reziliezi platesti destul de mult.

| Seby90 a răspuns (pentru AlecsRvaSpunePa):

Cateva adica toate. Daca le spui ca ti-ai pierdut telefonul vor inchide cartela aia si vor deschide alta pe care ti-o vor oferi, te agiti degeaba.

| AtateaConditii explică (pentru Seby90):

Doar cartela imi vor da?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru Seby90):

Da, se poate.Nu stiu sigur.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru AtateaConditii):

Da.Alt telefon nu mai vezi de la ei pe acelasi contract.Cartela este asigurata de ei dar telefonul se supune termenilor de garantie.In caz de furt pune politia pe hot, in cazul de fata tu.Nu te complica, nu merita

7 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
intreruperea temporara a serviciilor Orange pe motiv de furt nu implica rezilierea contractului de abonament;
factura lunara se va emite in continuare si va contine contravaloarea abonamentului si a optiunilor active.
O zi buna,
Orange Helper

| ReZiSTorr a răspuns:

Din pacate da. pot. sunt programe care arata unde e smartphone-ul... prin GPS

| MrCereala a răspuns:

Te risti cu o amenda de la politie sau daca esti major/a te risti chiar si la audieri.