| Stefania_Diana_1998 a întrebat:

Mi-am pierdut azi telefonul (Samsung A6+ 2118) si aveam un model pentru deblocare la el. Cel care l-a gasit ar putea sa deblocheze cumva? Ar putea prin apasarea concomitenta Volum + si Power si selectarea optiunii Hard Reset / Wipe device. Ar mai fi si alta varianta?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Nu se mai face "soft reset" de la 6.0 sau ceva de genul cred. Daca incearca va ajunge la ideea de "Acest telefon a mai fost utilizat cu un cont. Introduceti contul". Dar daca "stie" sau il duce la un service ii va putea face un FRP bypass/unlock/remove etc. Pe scurt, poate sa-l utilizeze, dar e o sansa mult mai mica sa-ti acceseze datele tale. Scoaterea FRP se face "logic" dupa ce-i dai reset (de unde si numele Factory Reset Protection).

1 răspuns:
| AgentTorque a răspuns:

Bravo ca l-ai pierdut...