| Crisstinayy12 a întrebat:

Mi-am spart telefonul, este un iPhone 7+, dar mai exact mi s-a spart partea de jos de lângă butonul Home, cât costa sa îmi înlocuiesc?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cristina, orice am zice noi, tot la service ajungi și tot atâția bani scoți cât zice meșterul ăla, Așa că du-te direct la service și rezolvi problema. Sorry 4 your loss

| gelu1970 a răspuns:

Cam 36 euro costa display. Manopera....depinde cine il monteaza. E lucru de cel mult 30 minute.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Cu tot cu manopera 220-270 de lei.

| LarissaLary189 a răspuns:

Te duci la service si iti schimba display-ul. Nu costa mai mult de 250 lei.

| Adry05 a răspuns (pentru LarissaLary189):

Tu stii macar ce vorbesti? Nici macar DOAR DISPLAY UL NU costa 250 de lei, vorbim de un iphone 7 nu de un Nokia din 1900. La iphone 7 displayu cred ca trece de 1000 de lei + ce-l mai plătești si pe cei care-l repara.
Din fericire e posibil sa nu trebuiască sa-ti inlocuiasca tot displayu deci sa n-ajungi la costurile astea

| Crisstinayy12 explică (pentru Adry05):

Nu costa atât, fii serioasă. Costa in jur de 300 de lei

| Adry05 a răspuns (pentru Crisstinayy12):

300 ziceai?
https://www.olx.ro/......aj6df.html
https://www.olx.ro/......aEO0J.html
Poate nu chiar 1000 cum am zis, dar nici 250. Am 1000 ca stiu ca odata ma uitasem pentru telefonul meu din curiozitate de display (Samsng a7 2017) si il gasisem pe la 700-900 doar display-ul si am presupus ca si la Iphone cum stiam ca sunt scumpe in general e tot pe acolo. Vad ca totusi e ceva mai ieftin decat ce gasisem pentru al meu, dar oricum, e mai mult de 250.

| Crisstinayy12 explică (pentru Adry05):

Cine își cumpara display de pe net de la cei mai retardați oameni care pot sa și vândă si cu 700 de euro un display? Îmi schimb la service cu 300-400lei

| anonim_4396 a răspuns (pentru Crisstinayy12):

De fapt, pe olx sunt mai ieftine decât la service. laughing) Auzi la ăla, 220 cu manoperă cu tot. rolling on the floor

| LarissaLary189 a răspuns (pentru Adry05):

Si eu am avut iPhone 7, si am trebuit sa schimb dispay-ul si am dat in jur de 250 lei. Depinde in ce oras, service te duci.

| gelu1970 a răspuns (pentru Adry05):

Nu mai scrie tâmpenii. Un display original nu trece de 70 euro. Si nu merita. Tot in China sunt facute. Cele ce au mărul costa mai mult si celelalte costa jumatate. De la acelasi fabricant.
Si tot castane de Apple sunt.