| anonim_4396 a întrebat:

Mi s a stricat butonul de oprire/pornire la telfon. Daca inca este in garantie oare il face? Sau saca nu, cat m-ar costa sa il duc la un service gsm? Multumesc!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Sunt obligați de lege să-l repare, dacă e în garanție și defectul nu e urmare a unei întrebuințări greșite (scăpat pe jos, de exemplu).

| OnuOnulică a răspuns:

Mergi cu el în garanție că ți-l vor repara.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Trebuie sa ai garantia la mana si sa te duci de unde l-ai cumparat. Ei sunt obligati sa il repare oricum.