| DennK a întrebat:

Nu mai găsesc app store pe un iPhone 6s+ pentru ca din greseala am activat acum câteva zile din setări sa îmi șteargă automat aplicațiile și cred ca tocmai pe appstore l-a șters. Menționez ca telefonul este actualizat și rulează iOS 11.0.2. Încă niște chestii ciudate, când intram pe google și căutam o anumită aplicație mi-o apărea ca link care o direcționa spre app store și acum da eroare. ajutor va rog frumos ca mor, nu știam ca așa ceva este posibil...

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa faci inca un update, poate se va reinstala automat.
A doua varianta este sa intrii pe pagina Apple din browser (Safari) si sa ti-l descarci /instalezi din nou.

| DennK explică (pentru Bula):

Nu ai cum sa îl descarci sau instalezi, ăla nu se Descarcă, ca nu e ca la Samsung... am Rezolvat pana la urma, am folosit restricții pe appstore și nu știam ce fac, acum cred ca știu laughing

| DennK explică:

Am uitat sa Menționez, sa îmi șteargă automat aplicațiile pe care nu le folosesc frecvent