| Andreea9222 a întrebat:

Buna happy Pentru un telefon dual sim ce are sim1 si sim2 este hibrid (poate fi folosit si pentru al 2lea sim dar si pentru cardul de memorie) dar suporta si Esim cum sta treaba? Pot avea 2 cartele dar si card de memorie? Practic din 2 optiuni se fac 3? Sper ca se intelege ce vreau sa intreb. Multumesc

2 răspunsuri:
| All3xandrA00124 a răspuns:

Bună. E puțin neclar ceea ce întrebi dar sper sa fi înțeles bine. Telefonul dual sim permite sa introduci doua cartele diferite ( acum majoritatea telefoanelor folosesc cartele mici sau esim) și cardul de memorie separat. Singura diferența dintre un telefon dual și un telefon cu o cartela este ca în telefonul dual sim poți introduce 2 cartele și trebuie sa setezi din setări modul în care vrei sa utilizezi cartele ( de ex. de pe care cartela vrei ai internet, sa te intrebe inainte de apel de pe ce cartela vrei sa suni etc). Și pe un telefon dual sim poți avea 2 cartele și card de memorie, el având locul lui separat.

| Andreea9222 explică (pentru All3xandrA00124):

Multumesc pentru raspuns. Telefonul meu actual dar si cel cu care vreau sa-l schimb desi e dual sim nu-l pot folosi asa pentru ca nu are alt loc dedicat cardului de memorie si astfel sacrific un sim, de aceea ma interesa alte variante de a beneficia de 2 simuri dar si de card si ma gandeam la treaba asta cu esimul