| LoRdSaN a întrebat:

Buna,recent mi-am cumparat un Samsung j5 6 il am de vreo 2 saptamaini si acum cand pornesc lelefonul imi apare o reclama care ma duce la o ruleta de iphone sau pe magazin play, e foarte enervant.care stie cum sa o dezactiez(am antivirus)

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Deci daca apare atunci cand pornesti telefonul, atunci este virus. Scaneaza tot telefonul cu antivirul pe care il ai in el. Daca ai card in telefon sa nu il introduci in calculator fara sa-l scanezi.
Daca antivirusul nu rezolva problema, atunci trebuie sa formatezi telefonul si sa-l faci ca din fabrica. Ai grija sa nu pierzi numerele de telefon, pozele, etc.

| Adrian926a a răspuns:

Factory reset, daca nu merge inseamna ca ai luat un virus.

| alexiavis a răspuns:

Daca nu merge cu antivirusul trebuie sa iti resetezi dim fabrica telefonul!