| xFlorin a întrebat:

Buna seara, am cumpărat un telefon Samsung Galaxy s10 e la mana a doua, când apelez un număr trebuie sa l scriu fara 0 in fața daca scriu de ex:0743000000 îmi apare cu 041 in fata și nu pot suna, știe cineva cum as putea sa rezolv?

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ciudat, 041 apartine Elvetiei, noi avem 0407...
Nu poti suna formand +04 0730etc?

| xFlorin explică (pentru LPCTSTR):

Da,când formez cu 07 și apelez îmi apare instant 041 și zice că Nr nu e corect

| LPCTSTR a răspuns (pentru xFlorin):

Recomand sa mergi intr-un shop Orange/Telekom/Vodafone, etc. sa le explici ce si cum, ei ar putea fi mai in masura sa te ajute.