| Stefan33Pavel a întrebat:

Bună seara,am o întrebare eu nu lucrez și mai primesc bani pe revolut, trebuie sa declar de undeva bani acei?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de unde vin acei bani. Daca vin de la parinti / bunici / prieteni nu e nevoie sa ii declari. Daca vin din vreo activitate... prestezi servicii, vinzi chestii etc etc trebuie sa ii declari.

| Stefan33Pavel explică (pentru suntserios):

Adică îmi trimite un preteni bani ca am nevoie nu trebuie sa declar?

| suntserios a răspuns (pentru Stefan33Pavel):

Nu.

| Stefan33Pavel explică (pentru Stefan33Pavel):

Și în plus am mai multe plăti la jocuri de noroc și scot bani, depun bani, cum a veni rulez bani, și nu trebuie sa declar

| Stefan33Pavel explică (pentru Stefan33Pavel):

Și ni lucrez