| numesiprenume0 a întrebat:

Bună seara! Trebuie sa declar undeva castigurile din jocuri de noroc online? Ofer funda pentru detalii.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, toate veniturile trebuiesc declarate la serviciul de taxe si impozite din orasul tau, odata pe an, cand iti completezi declaratia de venit.

| numesiprenume0 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Peste ce suma? Cumulată sau necumulată?

| Salontanul a răspuns (pentru numesiprenume0):

Https://bit.ly/3NoUGCl In majoritate venitul este impozitat la sursa si n-ai treaba. Impozitarea la sursa este treaba cazinoului.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru numesiprenume0):

Nu stiu, dar mergi luni la anaf si intreaba i pe ei.

| RxTx a răspuns:

Am un vecin căruia i-a venit impozit ca a câștigat la loto
Și a trebuit sa de-a x%

Nu am fost atent că nu am crezut că o să îmi folosească acesta informație.

Dar am mai auzit oameni că trebuie să plătești că sunt impozabile profiturile din jocurile de noroc

Dar sigur nu știu dacă sunt oprite la sursa sau îți vin ție la impozitul anual

| nukeyly a răspuns:

Impozitat la sursa este treaba cazinoului in prima faza, care daca el o sare in romanica, si tu nu o declari ca dubla confirmare la anaf te poti trezi cu amenda post mortem.