| DianaMaria17 a întrebat:

Am spart display-ul unui Samsung Galaxy S4 si as dori sa stiu daca exista vreo modalitate de a salva datele din el (fisierele gen poze, filmulete ).
Am gasit o metoda dar functioneaza doar pentru cei care nu aveau o modalitate de securitate setata. Din pacate, eu aveam model.

Idei?

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Cadillac a răspuns:

Instaleaza Kies(il gasesti pe site-ul de la Samsung) si cu ajutorul unui cablu de date sau pur si simplu ii schimbi display-ul sau iti muti placa de baza pe un alt galaxy s4.

| DianaMaria17 explică (pentru Cadillac):

Kies nu merge decat daca nu aveam model/cod pin/parola etc sad

| CoOoLLa a răspuns:

-Dacă încă de deschide îl poți conecta cu usb-ul la pc;

-Dacă ai avut vreun cont Samsung pe el sau ceva email îl bagi pe alt telefon cu android apoi dai "Sincronizare " (o activezi ) și ar trebui să îți apară poze și chestii în noul telefon de pe cel spart în caz ca aveai un cont/email activ pe el.

Bafta.