| Rayrose a întrebat:

am un HTC One X si din pacate i-am spart display-ul, touchscreen-ul functioneaza perfect, doar ca se vede crepatura pe display. As dori sa stiu, trebuie sa schimb doar display-ul, sau si touche-ul? Si cam cat ar putea sa coste? Multumesc.

8 răspunsuri:
| Danişor a răspuns:

100 lei cred sau ma mult pana 200

| simpluone a răspuns:

Salut. Display-ul nu are nimic. De fapt tu ai spart geamul. Din pacate fara touch nu gasesti. Uite aici un pret: http://www.gsmnet.ro/......nal--46110

| Rayrose explică (pentru simpluone):

Inteleg, dar eu vreau sa-l duc la service, si as dori sa stiu cam cat ar costa tot, adica geamul cu display-ul si lucrul de mana al celor de la service ^^

| simpluone a răspuns (pentru Rayrose):

Habar nu am cat este manopera. Nu cred ca poate fi cat geamul. O banuiala? Undeva aprox. 100-150.

| Rayrose explică (pentru simpluone):

Am fost la mai multe service-uri, la unul, mi-a cerut 800 de lei, ceea ce e enorm de mult, iar la cel mai ieftin, a fost 450 de lei, mai bine imi comand geamul cu touch de pe site-ul care mi l-ai dat, si gasesc eu un prieten care imi poate face telefonul.

| simpluone a răspuns (pentru Rayrose):

Este un risc pe care ti-l asumi. Daca ai prieten cu mana buna si scule nu ar trebui sa fie imposibil. Cine nu risca nu castiga se spune! iti sugerez inainte sa-l deschida poate o sa-ti trebuiasca si un adeziv special (de obicei un fel de scotch subtire cu adeziv pe ambele fete) etc. Eventual cauta un tutorial cum se demonteaza telefonul pe youtube.

| iDangerous a răspuns:

A păţit o colegă tot la un HTC acum câţiva ani. Ştiu că i'a schimbat doar display-ul şi a plătit în jur de 100 - 200 lei.

| AndreiBossul1998 a răspuns:

Il duci la service.