| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung Corby si nu stiu ce sa-i fac ca sa-mi citeasca cartela Orange. Aveti o solutie?

Răspuns Câştigător
| JAH29 a răspuns:

Incearca o alta cartela! Daca iti citeste cartela noua inseamna ca pe cea care nu a vrut sa ti-o citeasca s-a magnetizat. iar daca nici pe cea noua nu ti-o citeste e codat pe reteaua cu pricina.

| anonim_4396 explică (pentru JAH29):

Da e codat pe reteaua aceea pentru ca aceasta cartela este noua. Azi am cumparato. Deci nu exista vreo solutie sa o citeasca, nu?

2 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Daca e codat pe o anume retea nu va merge alta cartela ( gen Vodafone sau cosmote )