| Găbiţu123 a întrebat:

Am un telefon Motorola Gleam si, din pacate, nu reusesc sa fac sa ii dispara ceasul si data centrate pe ecran. In momentul in care vrei sa vezi un wallpaper, nu poti fiindca este ceasul mare si data afisate la mijlocul ecranului. Sper sa ma ajutati si lamuriti, eu nu stiu ce sa ii mai fac. Va multumesc!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nu cunosc exact meniul acestui telefon.

Totuşi, încearcă să intri în Meniu/Setări/Telefon/Data & oră şi acolo ar trebui să ai o opţiune de a le arăta ( sau nu ) pe display.

Toate cele bune.

| Găbiţu123 explică (pentru bursuc001):

Cami: (2011-11-13 01:56:08)
De ani intregi sunt fana motorola.Ma lasa rece orice alta marca de mobil, mai ales smartphone-urile, pentru ca mi se pare mai comod sa tastez de pe un telef cu taste clasice.Mi-am cumparat 2 GLEAM, m-a socat pretul lor mic si inca nu le folosesc, dar m-am uitat in ele.Arata ok, e modificat mult aspectul luminos al tastelor, insa..ma dispera faptul ca nu pot anula ceasul urias de pe ecran si ca..are camera foto slaba.In rest, e slim, dragut, comod si ieftin.Merita banii. - - - Am trimis ca raspuns acest mesaj gasit la unul din review-urile de pe net referitoare la acest model de telefon. Din pacate, se pare ca nu se poate sterge ceasul de pe ecran. Anyway, multumesc din suflet! Cu prietenie, Gabriela

| bursuc001 a răspuns (pentru Găbiţu123):

Cu plăcere!

Recunosc că NU mi-a trecut prin mână acest model, motiv pentru care nu-i cunosc Meniul.

O zi frumoasă.

| AlexAlex23 a răspuns:

Tine apasat pe ele si jos sau in alt loc iti va aparea sa le stergi eu asa fac.