| anonim_4396 a întrebat:

Eu folosesc Orange, iar astazi mi-am creat o optiune cu 1.5 GB trafic de internet si am primit un plus de 300 de MB, dar am facut si un refill pentru 50 eurocenti si am primit in schimb alti 100 mb. In total am 2000 MB pentru ca s-au cumulat cu atli MB dintr-o alta oferta. Eu am activat o optiune cu MB mai multi ca sa-mi ajunga o perioada mai mare pentru ca eu stiu ca la cei de la Orange MB iti raman in cont si poti sa-i folosesti in continuare dupa expirarea minutelor si mesajelor. Dar am citit pe internet ca Traficul de date activat prin aceasta optiune expira odata cu expirarea minutelor si mesajelor activate. Din curiozitate am sunat si la Orange, iar acolo mi s-a spus ca MB nu se sterg, ca raman acolo dar cica nu merg folositi pana nu activezi o alta optiune cu trafic de date. Tot sunt nelamurit si de aceea, va intreb... E adevarat ca traficul de date se sterge odata cu expirarea ofertei ( Minutelor / mesajelor )? Eu am avut si alte oferte, dar nu create si MB au ramas chiar daca oferta a exiprat. Am folosit pana la ultimul kb fara probleme.

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Traficul alocat in cadrul unei optiuni este valabil 30 de zile din momentul activarii. In momentul in care expira optiunea, expira si traficul aferent acesteia.

Cu prietenie,
Orange Helper.

| anonim_4396 explică (pentru OrangeHelper):

Habar n-am ce fel de reprezenntant esti tu si la ce Orange lucrezi, dar eu consider ca la aceasta intrebare ar trebui sa-mi raspunda cineva care lucreaza cu adevarat la Orange Romania. Tocmai de aceea am si contactat Orange Romania si vreau sa vad daca e chiar asa cum zici tu mai sus. Nu stiu daca ai citit, sau nu, dar eu am avut si alte optiuni active, minutele si mesajele au expirat, iar traficul de date a ramas si am folosit pana i-am terminat. Asemanator si cu traficul gratuit timp de sapte zile. Dupa sapte zile nu se sterg din cont, inca continua sa ramana acolo si merg consumati. In fine, posibil sa fie o alta poveste cu ofertele create de pe nelimiteaza-te. M-am uitat si in contul meu, pe site-ul Orange si la valabilitatea traficului de date arata o liniuta, fata de minute si mesaje la care e trecuta si data in care expira.