| M1hai a întrebat:

Buna seara, prietenul meu are S3 si in seara asta si pus o cartela de 5 euro Orange. si nu ii mai merge sa sune ii arata ca are semnal, a resetat telefonul dar tot nu merge si ii scrie not connect on network happy dau funda urgent happy

Răspuns Câştigător
| Grigoras_Anca_1991 a răspuns:

S-a demagnetizat cartela! Iii o problema foarte fecventa la Orange in ultimele 6 luni. Trebuie schimbat cartela, nu e telefonul de vina

4 răspunsuri:
| Kövér_Paul_1979 a răspuns:

Atentie mare la pornirea telefonului sa alegeti tipul corect de cartela(prepay sau abonament).Dar ar fi bine sa aleaga postpay chiar daca cartela e prepay.Aceeasi problema o are si Samsung fit. Eventual incercati alta cartela din alta retea, poate e blocat telefonul pe alta retea.

| M1hai explică (pentru Kövér_Paul_1979):

Telefonul il are de vreo 2 luni si merge perfect, pana in seara asta cand la reincarcat! telefonul este liber la retea

| Kövér_Paul_1979 a răspuns (pentru M1hai):

Naspa, fie a scapat telefonul pe jos fie are o problema software.Si cum resetarea nu a ajutat mai are doua variante fie incearca sa ii bage din nou firmware-ul fie il duce la service. Daca a fost virusat ar fi bine sa formateze atit telefonul cat si cardul.