| octav005 a întrebat:

Bună seara și la multi ani pe 2024.
Vad ca tot apar telefoane cu ecrane pe 90 pe 120 pe 144hz poate și mai mare si cu memorie RAM de 8, 12 s.au 16gb de RAM.

LA ce ma ajuta pe mine aceste ecrane cu sute de Herti și RAMI pe un telefon?
Eu am un tel cu 4gb de RAM și este extrasuficient. Folosesc doar FBOOK, INSTA, OLX și din când în când Youtube.

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Si eu prefer un PC (desktop) pentru jucat (si nu numai). Altii prefera laptop. Altii tableta. Altii telefon mobil. Altii consola. Fiecare cu preferintele lui, bine ca exista produse pentru toate nevoile, reale sau inchipuite.

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Pentru aplicatii normale (precum cele enumerate de tine) ai nevoie de un telefon... normal. Caracteristicile de care intrebi tu sunt utile pentru gaming, in primul rand.

| octav005 explică (pentru flixbuster):

Pai daca este pentru gamming. Eu unul nu as da 4000, 5000 de lei pe un telefon si sa ma joc pe el. M.ai bine as baga in componente de PC

| flixbuster a răspuns (pentru octav005):

Si eu prefer un PC (desktop) pentru jucat (si nu numai). Altii prefera laptop. Altii tableta. Altii telefon mobil. Altii consola. Fiecare cu preferintele lui, bine ca exista produse pentru toate nevoile, reale sau inchipuite.

| Luca77777777 a răspuns:

Daca o sa tii in mana un telefon care are un ecran cu mai mulți hertzi o sa vezi o diferență uriasa fata de al tau încât no sa ti se mai para deloc confortabil si o sa il arunci pe ala vechi si o să-l cumperi pe ala cu hertzi mai mulți pentru ca o sa se miște mult mai smuth ecranul si mai repede plus ca rami o sa tina minte aplicațiile deschise mai mult timp si o sa iti faca telefonul mai rapid si lag si no sa se încălzească la jocuri

| octav005 explică (pentru Luca77777777):

Eu cred ca este treaba de market-ing