| FredericChopin a întrebat:

Bună seara tuturor, aș vrea o recomandare de la cei care se pricep. Deci astăzi mi s-a stricat telefonul :-( (în fine era vechi de vreo 7 ani) și acum nu știu ce să-mi iau eu așa aș vrea sa-l repar pe fostul telefon un Nokia 2.4 baterie mare (~4500 Mah /ora) și cu ecranul mare (6, 5/9 inch) dar între timp am mai văzut unul SH un Samsung Galaxy A10 un pic fisurat jos. Ce credeți să investesc o sumă mai mică în reparație sau să-mi iau unul NOU? Adică ar merita un telefon SH banii sau? Mulțumesc mult, seară bună cer scuze dacă nu m-am făcut înțeles dar îs cam OBOSIT, mulțumesc mult numai bine :-)

3 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Sh, verificat de experti si cu garantie:
http://flip.ro
pretul e mai mic decat unul nou, dar mai mare decat daca l-ai lua de pe olx, fara verificare, si fara garantie
alta solutie e sa mergi la un amanet, sunt care timp de o saptamana, chiar o luna, te poti razgandii, sau sa ii gasesti vreo hiba, iar, pretul e ceva mai mare decat pe olx

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unul nou și actualizat la zi.

| 757474 a răspuns:

Eu te sfătuiesc să-ți iei unul nou, Xiaomi Redmi note 10 sau 10 pro primul costă vreo 1000 iar celălalt cu 200 de lei mai mult. Telefonul este foarte decent, baterie, camera, ecran foarte bune și se mișcă bine. Pe eMag poți plăti si in rate fara dobânda.