| NonZarek a întrebat:

Am achiziționat astăzi un telefon p20 lite din Altex, dar, astăzi am crăpat puțin displayul, l-am fisuratsad mai exact într-un colt.

Ce as putea face în cazul acesta? Nu as vrea sa pierd garanția dar as dori sa îl repar, sugestii va rog și nu rautacioasesad

Răspuns Câştigător
| cfrtobias a răspuns:

Poate mergi la Altex si zici sa repare contra cost. si atunci cred ca nu pierzi garantia

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-l inapoi chiar astazi la Altex, cu intreg ambalajul, accesoriile si bonul de casa si invoca defect ascuns pe care l-ai constatat doar acasa, la punerea in functiune.
Trebuie sa-l schimbe, daca doar o mica fisura este.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca l-ai scapat pe jos asta nu intra in garantie.