| Alinuuta a întrebat:

Buna seara tuturor!
Pentru cei care se pricep la telefoanele Iphone, am o rugaminte maaare. Astazi dand o tura prin telefon, am descoperit ca aveam prea multe adrese/conturi trecute la aplicatia, extrem de utila pentru mine, NOTITE. Si am sters doua din ele(una yahoo veche si inutila si alta tot yahoo, care nu avea adresa de email scrisa in prim plan, ci doar Yahoo se numea), ramanand alte doua, cea de Icloud si cea buna pe care o folosesc de email Yahoo. Cand am facut aceasta modificare, nu am observat nimic schimbat. Spre seara, cand sa deschid aplicatia Notite, descopar ca in contul de yahoo, pe care il folosesc tot timpul la aceasta aplicatie, din 22 de notite, am ramas cu 11 si acelea vechi, update-ate de acum un an. Am intrat in aplicatia Mail, Yahoo Mail in dosarul Notes si in Notite sa gasesc vreun dosar numit "Sterse" sau "Cos" si nimic. Sunt foarte suparata, caci acolo aveam date oarecum importante pentru mine. Va rog ajutati-ma! Multumesc

Răspuns Câştigător
| hacktek a răspuns:

Notiţele sunt notiţe, nu altceva. Nu le încâlci împreună cu conturi de email. Faci sincronizare cu iCloud şi atât. Poate ai vreun backup al iPhone-ului în iCloud, care să conţină vechile notiţe, verifică.
Nu are legătură cu Yahoo! Mail.

3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Dacă te-ai duce la o muncă la care să nu ai scaun ci normă să produci ceva contra cronometru si cineva sa stea in spatele tau sa iti zica tot timpul mai repede mai repede
si sa scoata norma la imprimanta si sa o afiseze pe perete
si sa existe si panoul rusinii
iar ca sa ajungi la munca asta ar trebui sa iesi din casa la ora 3:45 DIMINEAȚA
apoi să alergi sau sa mergi foarte repede timp de 1 ora intreaga ca sa faci cei 2 Km prin zăpadă ger ploaie și frig cu vânt pe mâzgă și ceață care trece prin toate hainele
până la autobuzul care te preia la ora 4:45 DImineața ca să te ducă la muncă la 80Km distanță de casă și să începi munca la ora 6AM și să îți mai pauza 30 minute la ora 10am apoi sa se termine programul la ora 14:00 si să te ia autobuzul la ora 14:30 si să te ducă înapo în orașul tău la ora 15 si să alergi repede repede să mai apuci să îți vezi si tu copii sa faci teme cu ei sa ii speli sa ii imbraci sa te mai ocupi de ei
si sa ai un barbat acasa care nici macar farfuriile nu le-a spalat ci pentru ca nu se duce la nici un fel de munca niciodata sta doar si bea si fumeaza pe banii tai cu prietenii lui

Atunci nu ai mai fi avut timp sa iti dai seama ca telefonul poate fi folosit la si la altceva in afara sa primesti sms-ul prin care te anunta ca si maine va fi o zi de munca
si sa trebuiasca sa dai sms inapoii sa le multumesti ca si maine te primesc la munca
si ca si maine s-au ingurat sa iti puna la dispozitie acea rata nenorocita cu scaune de lemn si podeaua gaurita fara caldura
si ca nu trebuie sa te duci cu taxi-ul din banii tai ca sa nu pierzi locul de munca.

| Cksihja a răspuns:

Și dacă datele respective erau importante de ce nu le-ai făcut backup.

| Balalau95 a răspuns:

Felicitarile mele personale, te-ai complacut in IMBECILITATEA de yahoo si acum ti-au tras-o
eu la Android am avut o problema asemanatoare, telefonul fiind prea vechi la un moment dat mi-a sters TOATE contactele cu numar de telefon, dar, fiind google si nu IMBECILITIATEA de yahoo, m-am dus pe site, si am recuperat o versiune veche de o saptamana

concluzia, yahoo E IMBECIL!
dupa ce a aparut google mail, am trecut pe google in cateva luni, pentru ca m-am fript, am trimis niste e-mail-uri foarte importante cuiva care avea yahoo mail platit, si NU AU AJUNS, moment in care asta a fost mult prea penibil ca sa ma pot baza pe el (auzi, nu ajung mail-uri de la yahoo la yahoo, pentru ca unul dintre conturi e platit... WTF?!? ), iar de atunci am numai confirmari, yahoo nu trimite mail-uri in anumite conditii, mult prea tampite, si care nu au nici o legatura cu nimic, aplicatia de browser e mult prea "grea" (mananca prea multe resurse) si nu destul de stabila, iar acum tu, cu problema ta, imi reconfirmi cu spume ca a fost o decizie foarte buna sa abandonez yahoo... multumesc big grin