| Pop_Sebi_2000 a întrebat:

Acum 2 zile mi-am cumparat un Orange Zali. Azi, am incercat sa-i trimit unu-i prieten cateva piese, si cand am incercat sa intru in fisiere mi-a aparut urmatoarea eroare: "Din pacate, Fisiere s-a oprit". Ce fac?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai incearca.Cateodata mai da eroare.Incearca sa inchizi telefonul si sa il redeschizi.

| Everestcompany a răspuns:

Prima data, trebuie "imperecheate" cele doua telefoane. Acest lucru il faci din meniul "Bluetooth", inainte sa ii trimiti melodia. Cel putin, eu asa a trebuit sa procedez cu un Orange Hiro. Nu mai stiu exact cum se facea imperecherea. Cauta la "setari Bluetooth". Trebuie sa gasesti acolo. Daca nu vei gasi, suna la 408 (apel gratuit in reteaua Orange), si iti vor explica operatorii de acolo pas cu pas cum se face "imperecherea".

| darrio2007 a răspuns (pentru Everestcompany):

Lui nu i se deschid fisierele.Nu are treaba cu trimiterea.Se numeste asociere.Ca sa nu iti ceara mereu codul la transferul prin bluetooth.Nu imperechere.

| Everestcompany a răspuns (pentru darrio2007):

In meniul telefonului meu aparea termenul de "imperechere", nu de "asociere". I-ai trimis prietenului tau fisiere in format ".mp3"? Instaleaza-i un player audio daca este vorba de acest gen de fisiere, lasand deoparte player-ul audio integrat al telefonului.

| darrio2007 a răspuns (pentru Everestcompany):

Nu stiu ce telefon ai tu dar eu cand trimit cuiva imi cere si mie si lui un cod. Odata introdus acelasi cod in ambele telefoane pot trimite orice.La o alta conectare nu mai cere cod.Doar trimit celui asociat cu mine.Nu are treaba player-ul sau alte chestii.Capisci?