| Alexu96 a întrebat:

Acum 4 zile mi-am luat un Samsung trend lite la abonament si vreau sa dowlanez jocuri dupa Magazin Play dar am vazut o reclama care spune ceva de genu ca daca dowlandezi jocuri dupa google store sau google play ai sansa sa iti bage cost pe factura de la abonament si mai spunea ca din cauza ca iti baga un android anume nu stiu cum se numea dar eu am android jelly beyn.Magazin Play este google play (sotre)?

Răspuns Câştigător
| StefaniaM a răspuns:

Magazin play e acelasi cu google play.si,da poti sa faci costuri suplimentare daca descarci ceva(nu conteaza ce sau de unde), conteaza ca acel fisier are o dimensiune foarte mare sau ca iti e netul pe sfarsite.si faza aia cu androidul chiar n-am inteles-o.De chestia asta nu-s sigura, insa cred ca pe 3g consumi mai mult net decat pe edge(parca asa ii spunea).Si ar trebui sa ne spui si noua cati mega ai. Daca esti pe Orange ar trebui sa iti trimita un mesaj cand te nu mai ai mult net.Ar trebui...pentru ca si eu m-am oprit dupa mesajul ala(aproape, am mai descarcat o melodie de 3 mb si a venit o factura cu 40 de lei mai mare sad.din cate stiu, tariful e de 0.5 €/50 mb(Orange, si asa scria in sms-ul ala nenorocit). sper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
| CiocolataCuOreo a răspuns:

Descarca si tu jocuri care nu cer permisiunea Wi-fi

| SebyFlorin2000 a răspuns:

Magazin Play este de fapt GooglePlay. Si este imposibil sa iti dea cost suplimentar(doar daca nu cumperi pe bani ceva joc sau aplicatie, dar nici daca cumperi nu iti da cost suplimentar pe factura de abonament ci iti da sa faci alegere cu ce vrei sa platesti ex: PayPal; VisaCard etc.) Poti sa folosesti linistit ca sigur nu iti va face cost suplimentar(doar daca ai netul aproape gata; sau descarci ceva mai mare in marime decat internetul ce il primesti)

| Alexu96 explică (pentru SebyFlorin2000):

Pai eu descarc jocuri gratuite asa scrie pe magazin play si dascarc cand sunt conectat la Wi-Fi si am 700 MB trafic de net bine asa mi-a spus dar inca nu sa actualizat optinea.