| ContNmc7 a întrebat:

Acum am aflat ca o prietena de ale mele i-a spart telefonul unei prietene de ale ei. Ea nu prea isi permite un telefon nou, are un LG si acum prietena mea nu stie ce sa faca in cazul acesta. Puteti sa imi dati mai multe variante, daca stiti? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prietena asta a ta a facut un lucru foarte urat, pentru care trebuie sa plateasca.
Sa spuna parintilor ce a facut si sa duca telefonul la reparat, suportand integral cheltuielile, fiindca este datoria ei sa-l repare telefonul si sa-l returneze in buna stare de functionare, cum era inainte sa-l sparga.
Din pacate, nu exista mai multe variante, aceasta fiind unica.

| Bruno92 a răspuns:

Sa îl ducă la reparat