| Palaghianu_Emi_1993 a întrebat:

acum ceva timp mi-am spart ecranul la telefon [ iPhone 4 ]...
Am fost cu el la firma de telefonie la care sunt abonat si mi-au spus ca nu se poate repara, oricum nu este adevarat fiindca fetele de acolo sigur nu stiau ele prea multe...
Imi puteti spune unde as putea gasi un ecran original pentru el, pentru a-l inlocui? happy
Nu conteaza pretulwinking

Răspuns Câştigător
| 4ndr33y a răspuns:

Du-te la un service particular, o sa ti-l repare daca e displayul spart dar pregateste portofelul

1 răspuns:
| valentino52 a răspuns:

Nu exista ecran original Apple nu face piese de schimb. Toate service-urile dau piese "neoficial" pentru iphone care sunt la fel de bune altceva nu exista pe toata planeta asta. Si eu mi-am spart ecranul la un iphone 4 si am dat 450 lei touchscreen+digitizer (sticla). Chiar daca iti merge touch-ul nu se poate schimba sticla fara touch sunt prea bine lipite intre ele nu ai decat sa alergi si sa intrebi unde vrei eu stiu sigur asta am fost la service in Bucuresti si in constanta, la un dealer autorizat Apple si pe la "baieti" care se pricep si toti mi-au zis acelasi lucru. Poti sa gasesti acelasi ecran cu vreo 320 lei pe net dar oricum trebuie sa platesti manopera. Daca gasesti pe internet doar "digitizer" (adica sticla exterioara pentru iphone) si o cumperi (e ieftina tare pe la vreo 50, 70 lei) poti sa te... pe ea pentru ca nu exista service in lumea asta care sa ti-l poata ansambla. Deci iti recomand sa te duci la service, bani banu si asta e. poate ai noroc ca mine si gasesti pe cineva cu un ecran de rezerva acasa si ti-l cumpara asa spart cum e sunt persoane care desi nu avea nimic telefonul si-au cumparat o fata noua doar pentru a-i schimba culoarea si au ramas cu un touchscreen de rezerva.