| Bruno92 a întrebat:

am cumparat un Samsung s9 la secound de pe olx, functioneaza ok doar ca scade cate un procent la 3 minute, 3 minute jumate. E normal sau sa consider ca e teapa? Voua la cat timp va scade cate un procent daca stati pe net? Mentionez ca stau pe net de pe cartela nu am wi fi. Aveam un xiaomi redmi note 8 aproape nou ce e drept si scadea cate un procent la 8-9 minute da avea bateria de 4000 in comparatie cu 3000 cat are s9.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Datele mobile activate consumă mai mult din baterie decât Wi-Fi.

9 răspunsuri:
| udrescuf a răspuns:

Incearca sa stai pe el pana la 0%, pana cand se inchide el singur, dupa incarcal pana la 100% fara sa il folosesti, vezi dupa daca mai scade asa repede procentajul bateriei.

| Bruno92 explică (pentru udrescuf):

Ok, pai l-am luat la secound ' nu nou. Pe olx se cam stie ca se dau tepe, eu m-am riscat si mi am asumat decizia. poate pe wi fi tine mai mult. am dat si luminozitatea mai mica telul o fost resetat

| Bruno92 explică (pentru Bruno92):

Rectific,tine 5 minute daca stau pe browsere si 3 minute, 3 minute jumate daca ascult o melodie pe Youtube

| mihai69 a răspuns:

Mare minune să nu fie țeapă - OLX e țara lor!

| Bruno92 explică (pentru mihai69):

Asa s romanin s people ncsf happy tie la cate minute iti scade cate un procent man daca stai pe net?

| mihai69 a răspuns (pentru Bruno92):

Sincer? N-am habar. Dar eu am două Motorola și mă țin bateriile cam două zile la fiecare.

| Bruno92 explică (pentru mihai69):

Alea clar nu sunt cumparate de mult sau au atonomia bateriei de 4000-5000 mAh happy

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Salut, S9 este un telefon bunicel, nu cred ca ai luat teapa. Bateriile sunt componente consumabile, in functie de vechimea telefonului si modalitatea de utilizare, se pot deprecia in timp. Dar se si pot inlocui la un service gsm. Daca este nemultumit de autonomia bateriei, poti incerca inlocuirea intr-un service.
Mai jos ai niste link-uri.

https://www.mobitel.ro

https://www.serviciigsm.ro

| Bruno92 explică (pentru MobitelServiceGSM):

Crezi ca daca schimb bateria cu una noua va tine mai mult bateria?
Aveam un s6 tot de pe olx si la fiecare minut scadea cate un procent, m-am dus la un service am schimbat bateria si ca sa vezi tot la un minut se descarca cate un procent laughing