| Marius_Gabriel_1986 a întrebat:

Buna TPU.
Am nevoie de ajutorul d-voastra.
Sunt abonat Orange in oferta mea e inclus min sms nelim catre Orange si 350 min nat si internat catre fix si mobil UE si din 29 aprilie au schimbat planujl tarifar si prefixele care sunt in acele minute.(http://www.orange.ro/prefixe/)
Fara sa ma anunte nimeni ca s-a schimbat, am facut cost suplimentar peste 10 euro. Am vorbit cu o doamna de la serviciu clienti si mi-a zis ca ei nu sunt raspunzatori de acel cost.
Ce ma sfatuiti sa fac? In contract nu mi-e precizat ca au ei voie sa modifice cum vor si mai ales sa nu ma anunte.
Si doamna de acol mi-a zis ca trebuia sa fiu anuntat de acea schimbare.
Am sansa sa merg la OPC sa le fac plangere sau voi cadea de prost, cei de la OPC dand din umeri.
Multumesc.
O seara placuta va doresc.

1 răspuns:
| KatPetrova a răspuns:

Eu zic sa anulezi cintractul sub acest pretext