| Elena20022903 a întrebat:

Bună TPU, am nevoie de ajutorul vostru enorm. Este foarte urgent! Ce sa fsc dacă mi se termina bateria prea repede? Adică îl scot din pia și mai rămâne 99 la suta. Dacă intru pe el imediat de consuma? Ce sa fac, va rog ajutați ma.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| eudoareuu a răspuns:

Trebuie sa îți cumperi o altă baterie.
Ar fi bună o baterie Litiu-Ion.
http://www.yoda.ro/......rcare.html
Sper că te-am ajutat. Fundiță? :)

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru eudoareuu):

Si de unde stii ca telefonul are baterie LI-ION?

| xr0sioRx a răspuns:

Alta baterie... incearca sa umblii la setari, sa scoti din "animatii", reduci luminozitatea, opresti aplicatii.

| funnnyman32 a răspuns:

Buna! Trebuia sa si specifici ce fel de telefon este. ca nu la toate tin bateria. vezi daca ai aplicatii active, inchide tot.
Du-i luminozitatea la redus si numai sta mult pe net. Daca il incarci mult pe zi si des, exista riscul de a se umfla bateria sau sa-ti bubuie telefonul.

| Darr1u5 a răspuns:

Din pacate, va trebui sa cumperi o alta baterie. Alta solutie, buna, nu o sa gasesti. happy