| Hachimytza619Akita a întrebat:

Am o intrebare la care ma tot gandesc de mult!

Daca mi-as achizitiona un Ipad2 as avea pe el internet

oriunde?

fara sa am net pe cartela sau sa am semnal WiFi?

Astept cat mai multe raspunsuri!

Funda Celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Andrei_Lupsan_1986 a răspuns:

Salutare!

Tabletele mai performante au si slot de sim-card (deci indeplinesc si functiile unui telefon) si au si placa wireless de retea pentru ca utilizatorul sa se poata conecta la retele wi-fi.
Abonamentul pentru sim (la o tableta) e preferabil sa fie ca si unul pentru iphone sau mai mare (cu trafic nelimitat) deoarece NU AI CUM SA PRINZI NET in afara ariei de acoperire a retelei telefoniei mobile.
Tabletele nu se conecteaza direct la satelit ci, prin intermediul retelelor wi-fi sau a traficului inclus in abonament, face conexiunea la internet.
Deci sorry dar nu ai cum sa prinzi net chiar oricum happy
Bafta

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Daca nu ai nici cartela, nici wi-fi cam de unde ai avea semnalul de internet, ca sa ai internet tot timpul? internetul nu e o piesa pe care-o pun fabricantii ipad-ului in el sa ai internet mereu din nimic si nici nu plteste prin aer sa intre-n ipad sa-l ai tu cand vrei, deci raspunsul e nu, pentru ca nu ai cum sau cu ce sa te conectezi la internet happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de unde vrei sa ai internet daca nu ai cartela sau wifi?