| jocanawemariana a întrebat:

Buna TPU, am o intrebare legata de un telefon. Ii scade bateria foarte repede si am auzit o voce ciudata venind din difuzorul acestuia, dupa cateva minute am primit notificare de la google ca am fost deconectata de pe contul meu de scoala. Sper sa nu fie o probleme de securitate va rog sa ma ajutati (telefonul este un android)

4 răspunsuri:
| kaTTsu a răspuns:

Esti sigura ca nu ai instalat vreo aplicatie mai ciudata? De aici si faptul ca se duce bateria atat de repede?

| jocanawemariana explică (pentru kaTTsu):

La asta m-am gandit si eu asa ca mi am sters galeria si aproape toate aplicatiile, ma gandeam sa nu mi fi intrat cineva in contul de google si de acolo sa ma poata spiona

Bula
| Bula a răspuns:

Instaleaza-ti o aplicatie antivirus!
Iti recomand AVG, chiar si versiunea Free (gratuita). Te protejeaza de majoritatea atacurilor venite de pe internet. Versiunea platita te protejeaza si de furtul de identitate, foarte necesar mai ales daca faci tranzactii bancare (plati cu telefonul, etc.).

| jocanawemariana explică (pentru Bula):

Sa incerc aceasta metoda si vad daca merge multumesc de recomandare!