| sdfsdfhsfhsuihsi a întrebat:

Buna TPU,am o intrebare. Mi s-a stricat telefonul si am ierdut pozele si videoclipurile, am incercat sa ma conectez pe google drive pe conul cu care eram conectata pe telefon pentru a-mi recupera pozele si videoclipurile, dar, din pacate, nu a functionat. Exista vreo solutie cum as putea sa imi recuperez pozele si videoclipurile pierdute?

13 răspunsuri:
| User252426 a răspuns:

Iei ROM ul telefonului și îl lipești pe un același model de telefon. Asta o poți face într-un service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La un service iti copiaza datele din telefonul vechi in altul nou prin cablu.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru User252426):

Cunosti sensul cuvantului "stricat"?!?
NU mai exista telefonul "vechi"

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cunosti sensul cuvantului "stricat"?!?
NU mai exista telefonul "vechi"!

Bula
| Bula a răspuns:

In mod normal, pozele si videoclipurile se salveaza pe card-ul de memorie SD sau pe calculator sau macar in cloud.
In lipsa salvarii, poti doar sa tii o slujba in memoria lor.

| Eibogu a răspuns:

Este cu totul stricat?

| User252426 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Bă, eu mă refer să ia cipul ROM cu tot de pe el de la telefonul stricat și să îl pună la un model identic

| User252426 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Bă tu nu înțelegi că cip ul conține pozele? Și că îl putea pune la alt telefon și gata? A recuperat tot, OS Jocuri etc

| User252426 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Am făcut-o eu bă, e maxim 50 lei

| User252426 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Mă refer să și cumpere alt telefob identic ca model și să îi spună lu ăla că vrea să schimbe cipurile eeprom care conține sistemul de operare fără a fi formatate de la telefonul stricat la cel bun. Și se poate face asta că am facut o și eu

| Zuzu1991 a răspuns (pentru User252426):

"acum 4 ore | User252426 a răspuns (pentru Zuzu1991):
Am făcut-o eu bă, e maxim 50 lei"

ce ai facut?

| User252426 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Am scris mai sus, nu mă repet