| alexa_1346 a întrebat:

am o problema! am un card micro SD de 2 gb si i-am pus mai demult o parola si am schimbat telefonul si numai stiu parola. As dori sa il resetez, sa scap de parola ca sa pot folosi cardul. Am card reader si cand bag cardul, imi zice ca nu are nimic in cardul reader, ca nu exista disc. Nu stiu ce sa fac, ma puteti ajuta dandu-mi cateva sfaturi in legatura cu cardul cum s putea sa il deblochez? Nu constea ca se sterg toate informatiile de pe el. Vreau doar sa il deblochez. Multumesc!

5 răspunsuri:
| ShdDidutz a răspuns:

Pai formateaza cardul.

| Daniels89 a răspuns:

Il poti formata intr-un Nokia N73, unde pierzi datele si parola in acelasi timp, sau mai sunt unele boxuri speciale de fac acest lucru dar nu cred ca se merita sa-l mai faci, cea mai buna solutie reseteaza-l intr-un Nokia cu symbian de preferat N73

| Ovidiu_Moldovan_1986 a răspuns:

Pune cardul intr-un telefon Symbian si dai un format ai sa vezi ca va merge asta in cazul in care nu are altceva cardul bafta

| alexa_1346 explică (pentru Ovidiu_Moldovan_1986):

Dar altcumva nu ar merge? adica fara ajutorul telefonului Symbian, ca nu am asa telefon.

| alexa_1346 explică (pentru Ovidiu_Moldovan_1986):

Nu am un telefon Symbian, as dori o alta metoda. Exista alta metoda?