| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am o problema cu Google Chrome. De fiecare dată când când vreau să intru pe el mi se deschide o pagină noua cu pariuri și chestii de astea.
Dar dacă intru pe aplicația de internet aia normală de internet pe care o am eu în telefon din fabricație nu mi se întâmplă așa ceva!
Însă mai nou și dacă intru pe telefon sau pe aplicația internet mi se deschide Google Chrome și iar am aceeași problema + ca uneori când deschid telefonul îmi apare o reclama pe tot ecranul cu pariuri și trebuie de fiecare dată să-i dau X în colț când îmi apare.
Am încercat să șterg și istoricul și degeaba.
Ce sa fac să remediez problema asta?

5 răspunsuri:
| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Ai luat un adware/malware/something. Antivirus/SuperAnti Spyware/AntiMalware Bytes si vezi daca se rezolva ceva.

| Crackman a răspuns:

Domnule. Este un virus ce iti afecteaza sistemul.
Rezolvarea 1 : Instaleaza un antivirus ( platit nu gratis )
Rezolvarea 2 : reinstaleaza windosul iar la telefon ii dai resetare din fabrica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Mio zis cineva de la un service de telefoane ca degeaba instalez antivirus pe telefon ca nu mă ajuta cu nimic, e irelevant!

| cfrtobias a răspuns:

Pai daca e reclama poate trebuie sa blochezi reclama probabil sunt si altele incearca cu adblocker de te deranjeaza

| Legendarydk a răspuns:

Singura soluție ar fi să îți resetezi telefonul.(resetare din fabrica)