| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara!
De câteva zile mi-au fost instalate servicii fixe de la Orange (internet fibra 1000 si televiziune cablu premium), însă din prima zi, întâmpin o problema legată de Internet, de Wi-Fi. Pe telefon îmi apare ca este conectat, Facebook, Instagram, tik tok, YouTube, ca exemplu, sunt funcționale, iar multe aplicații ce folosesc internet de pe telefon, nu. In appstore, la fel, se deschide, însă când dau sa descarc o anume aplicație, doar se încarcă dar fără sa o descarce. La fel mi se întâmpla pe google, anumite site-uri mi le deschide, funcționează ca si cum totul ar fi perfect, iar pe altele, nu, nu mi le deschide sub nici o forma. Pe whatsapp, de asemenea, când mi se trimite un mesaj, nu primesc notificare. Când intru in aplicația whatsapp, o văd. La fel când sunt sunat pe whatsapp. Menționez ca asta mi se întâmpla din momentul in care m-am conectat la Wi-Fi pe care mi l-au instalat de la Orange. Cu fostul internet Wi-Fi nu am avut aceste probleme. Pe Smart tv, am băgat noul Wi-Fi, m-am conectat, iar YouTube, Netflix si așa mai departe nu se deschid sub nici o forma. La fel, asta se întâmpla de când am noul internet prin Wi-Fi, deci nu am întâmpinat aceste probleme cu fostul furnizor de internet.
Care ar fi problema? Chiar este destul de enervant deoarece nu înțeleg de ce anumite lucruri care solicita internet, funcționează, iar altele precum acele aplicații, unele site-uri web si așa mai departe, nu funcționează.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Suna-i! Poate n-au instalat corect ONT-ul, sau au deteriorat fibra la instalare.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Suna la deranjamente Vodafone!