| SonicAndrei a întrebat:

Cum fac să nu-mi mai apară pe desktop Zynga Games atunci când pornesc calculatorul? De fiecare dată când mă loghez (pe Windows) îmi apare pe desktop și în taskbar iconița de la Zynga (menționez că o șterg mereu, dar deja m-am plictisit și o las). Dacă intru pe ea mă duce la un site de jocuri. Am șters tot ce am găsit despre Zynga (inclusiv din Control Panel). Dacă dau „Open file location" îmi deschide fila nouă de la Internet Explorer (browserul prestabilit e Chrome).

Cum pot să fac să nu-mi mai apară iconița pe desktop atunci când deschid calculatorul?

5 răspunsuri:
| petre059 a răspuns:

Vezi sa nu o ai instalata si pe FB, sterge si de acolo.mai vezi si in Program Files sterge si de acolo aplicatia.

| SonicAndrei explică (pentru petre059):

Se pare că acolo nu am căutat (deși l-am dezinstalat). Am șters de acolo tot ce am găsit cu excepția „ZyngaGames.dll". Nu mă lasă să-l șterg deoarece e deschis în SmartViewAgent.

Am dat Log off, dar când am intrat iar a apărut iar pe ecran. Cum aș putea să șterg dll-ul sau unde aș mai putea căuta?

| petre059 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Cred ca numai daca instalezi windosul mai scapi de el, si eu mai patesc cu diferite programe asa, le las si apoi dau format la calculator sa se stearga toate prostiile.

| tibispeedo a răspuns:

Dezinstaleaza din control panel smart view

| SonicAndrei explică (pentru tibispeedo):

Nu găsesc Smart View. Aceea era rezolvarea? Dar s-a rezolvat de mult de la sine... habar nu am cum. La un moment dat era albă iconița (ca și cum nu s-ar deschide cu nici un program), apoi am reușit după un timp să o șterg (fără să reapară).
Chiar dacă s-a rezolvat, mersi de răspuns. Poate chiar asta era rezolvarea.