| robandu99 a întrebat:

Buna tpu..am o problema la iphone 5..am versiunea ios 8.3 instaalta..si de la un timp mi se blocheaza ecranul cateodata..doar daca apas butonul de oprire si intru in ecranul de blocare merge din nou..am incercat orice..am indepartat folia..chiar am schimbat-o cu ceva mai subtire..am resoftat telefonul..il las toata noaptea inchis iar a doua zi merge ce merge si se blocheaza din nou..stie cineva ce problema are si daca un service il poate repara.m-am saturat sa il tot blochez si sa il pornesc.dau funda celui mai bun raspuns

5 răspunsuri:
| Lazar_Sorinel_1994 a răspuns:

Hmmm... Am mai auzit asta. Din cate stiu este de vina butonul de blocare. Cel mai probabil e defect, dar, daca ai carcasa incearca sa dai jos carcasa si sa il lasi asa 2 zile. Daca problema dispare e de vina carcasa (sau husa). Sper ca te-am ajutat.

| robandu99 explică (pentru Lazar_Sorinel_1994):

Nu cred ca e de vina butonul. funvtioneaza perfect,ecranul ingheata si nu mai raspunde,nu se face negru,pur si simplu nu mai raspunde,numai daca il blochez si il deblochez din nou merge. dara sta dureaza cateva secunde, ca face din nou figuri, ai idee ce pot face la el? l-am luat de la un service, a mers super iar apoi intr-o dimineata dupa ce l-am luat de la incarcat a facut figuri touchscreenul, nu stiu ce sa mai fac, si nici nu stiu care e problema? ai vreo idee?

| Lazar_Sorinel_1994 a răspuns:

Oh si da, se poate repara destul de usor. Cica înlocuiești butonul.

| adea100 a răspuns:

Eu cred ca e din cauza ca l-ai resoftat. daca nu l-ai cumparat de la eMAG, si l-ai cumparat din alta parte cum e de la Apple e bine, ri-l repare si daca e "in stare grava" iti da altul. mi-am luat si eu un iphone 5s si are tot ios 8.3, nu am avut probeleme cu el, dar nici nu i-am incarcat memoria, adica mai am 8 gb di 12 gb

| robandu99 explică (pentru adea100):

Nici eu nu i-am incarcat-o.e cumparat de la un service..si nu e din cauza resoftarii ..merge asa si inainte de resoftare. dupa ce l-am cpmarat a mers super.l-am lasat peste noapte la incarcat iar intr-o dimineata m-am trezit ca face aceste figuri..si nu sunt singurul care se plange de problema asta.da la iphoneul tau otul o sa mearga super si de acum inainte fiindca e 5s si e mult mai apropia de modelele noi..nu stiu ce sa fac cu al meu..credeam ca pot rezolva si fara service..maine apare versiunea ios 8.4.o sa il actualizez. sper sa imi rezolve problema. daca nu o sa apelez la un service.dar mersi oricum