| Calin_Ioana_2000 a întrebat:

Bună TPU, am o tableta myria și ea se aprinde și scrie:MIRYA by Android dupăia canta o muzica și scrie Myria și nu știu mai ce. Dupa se face ecranul din ce în ce mai inegurat pana se stinge de tot. Aveți idee ce sa fac?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie schimbat displayul, nu merită reparatia, asa ca cumpăra ti alta.

| anonimg a răspuns:

Nu te mai chinui să o repari. Produsele Myria nu sunt bune deloc. Este marcă românească (Altex parcă) produsă în China; marfa cea mai ieftină posibilă dar extrem de slabă în ce privește calitatea. Ca și cum ar fi produse de unică folosință: le folosești o dată și după aceea le arunci, pentru că a doua oară nu-ți mai merge.

Dar dacă chiar vrei să o repari, numai în service poate fi reparată, indiferent dacă mai este sau nu în garanție. Iei legătura cu magazinul de la care ai cumparat-o. Unele produse chiar nu merită reparate.

| GouDidodino a răspuns:

Ideea ar fi sa nu mai cumperi porcării, dai putin mai mult pe ea, dar nu ai probleme

| MariaMonica2009627 a răspuns:

Mie mi-a explodat pe pat un telefon Myria mai de mult.