| Laviniaaaaa a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru! Sunt pe Orange si am casuta vocala. Viteza mea de reactie la mesageria vocala era de 20 de secunde si am marit-o la 30 si nu-mi place. si acum poate sa sune telefonul si o jumate de ora si degeaba ca nu intra casuta, dar e activata..atata tot ca am serviciul non-stop activat. dar vreau sa fie ca inainte..sa sune 6-7 ori si apoi sa bage casuta. ce fac? am incercat si la *100# si 200 si 222 si nimic. funda love struck

2 răspunsuri:
| catablondu a răspuns:

Buna, e vorba de redirectionarile catre serviciul de mesagerie vocala. E posibil sa fie dezactivate, cand telefonul tau e deschis. Ai doua variante de rezolvare a problemei. 1. Solicita la serviciul clienti (444 pentru cartele prepay), sau (411) pentru abonamente, resetarea parametrilor mesageriei vocale. 2. Intra in meniul telefonului la setari apeluri, redirectionare, cand nu raspunzi, catre casuta vocala. Daca ai nevoie de alte detalii, scrie-mi.

| Laviniaaaaa explică (pentru catablondu):

Nu imi merge la redirectionare si sunt pe abonament. Imi scrie operatie incorecta. vreau mesagerie dupa 10 secunde si la mine suna pana maine dimineata sad. am sunat si la operatori si cica e activ, dar degeaba :-