| Amalia2305 a întrebat:

Am si eu o problema cu telefonul meu. Am un iphone 4s si butonul power imi merge foarte greu, trebuie sa apas destul de tare ca sa mi se blocheze/deblocheze/inchida telefonul. Am garantie la el, insa nu l-am dus inca pentru ca nu prea pot sta aproximativ 2 saptamani fara el.
Stiti cumva daca il pot duce la un service de telefoane local sa mi-l repare in scurt timp si sa nu imi pierd garantia?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Ce are a face garantia ca tu repari telefonul. poti chiar tu sa faci lucru asta.eu iti spun cum sa faci.in cazul tau niciodata dar niciodata sa nu cumva sa accepti ca cineva sa iti schimbe cablu acela flexibil care leaga power button si sensor light sau cum ii mai spune.tot ce ai nevoie este lamela acelui buton.acea lamela care face contactul sa slabit aia este problema. poti lua o lamela de la oricare telefon stricat nu trebuie sa fie neaparat iphone.este asa un disc f micut nitel bombat.ca o paiata dar bombata.desurubezi cele doua suruburi de acolo de unde pui cablu sa incarci telefonul.vezi sint 2 suruburi f f mici, si iti trebuie o surubelnmita fina philipsa sau in cruce cum zicem noi. dupa impingi de capac spre fata.de acolo dinstre mufa spre camera si o sa iasa. dupa sus la butonul ala power il desfaci ai la fel 2 surubele f mici.atit trebuie sa desfaci o sa scoti acel disc si il inlocuiesti cu altu. apoi pui la loc cum ai desfacut si gata ai un buton bun.ce am zis eu pe aici trebuie sa ai ceva indeminare. daca nu ai atunci mergi la service si fac aia.dar le poti spune sa faca doar atit nimic mai mult.stiu o sa spui se pricep ei, insa nu toti fac asa.bafta si scuze ca am scris un roman.am zis ca poate vrei sa rezolvi singur.