| papuciirupti a întrebat:

am cumparat de la flanco o unitate acum aproximativ 2 ani (mai am garantie 3 saptamani) si merge din ce in ce mai greu, ma umple de nervi. habar nu am din ce cauza, am windows copie (intelegeti voihee hee happy pus de un prieten, a mers perfect la inceput si pana pe la jumatatea veri cand a inceput sa ma supere. vreau sa il duc la garantie sa il repare, sa nu ma mai complic eu cu altele. m-am uitat in ea si pe ventilatorul acela e plin de praf(posibil sa mearga daca o sa il curat dar nu ar trebui si pasta conductoare pusa, si daca ma bag eu pierd garantia aia care mai e laughing) deci sa il duc la garantie sa il 'repare' sau sa il duc la un service normal pe buzunarul meu?

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Mai mult ca sigur problema ta e software ci nu hardware. Probabil pustiul care ti-a facut windowsul nu a instalat corect driverele video la dedicata si onboard.Totusi sanse de doar 10% sa fie hardware(a pieselor)problema. Pana nu vad nu pot sa iti zic exact

7 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Garantia acopera doar problemele de fabricare adica piesele care nu functioneaza.
Daca merge greu, sau sacadat este strict problema ta.
Pune un windows pentru categoria lui, daca e antic lasa xp daca e ok pune 7 nu 8 nu 10 APOI IL OPTIMIZEZI nu sari sa instalezi toate rahaturile.
Sau daca nu te joci poti trece pe linux mint.

| papuciirupti explică (pentru SasNetRomania):

Salut. am inteles, am 7 si e de la ok in sus. ma pot folosi de problema ca nu imi merge placa video, de fapt merge cand vrea ea, posibil sa fie din cauza windows-ului?

| SasNetRomania a răspuns (pentru papuciirupti):

Cum adica nu merge placa video? stai pe dedicata acum? sau e ecranu negru uneori? Probabil driverul video busit.

| papuciirupti explică (pentru SasNetRomania):

Cand il pornesc ecranul este negru, schimb firul din spate pe cea de baza, de obicei urmatoarea aprindere a pc e la fel si trenuie sa il pun din nou pe cea de baza. mama masii. are rost sa il duc la flanco sau sa il duc la alt service?

| papuciirupti explică (pentru SasNetRomania):

Tot asa ma gandeam si eu, ca este din cauza windowsului. zilele urmatoare o sa instalez windowsul din nou si sa vad ce fac dupa ce vad cum se prezinta el. iti multumesc frumos de ajutor si iti doresc numai bine in continuare. happy

| SasNetRomania a răspuns (pentru papuciirupti):

Mai mult ca sigur problema ta e software ci nu hardware. Probabil pustiul care ti-a facut windowsul nu a instalat corect driverele video la dedicata si onboard.Totusi sanse de doar 10% sa fie hardware(a pieselor)problema. Pana nu vad nu pot sa iti zic exact

| puffy933 a răspuns:

1. Nu iti baga mainile in el ca pierzi garantia.
2. Ceea ce vrei tu sa faci e sa-i pui pe ei sa ti-l faca in locul tau laughing)
3. Cel mai bine e sa mergi la o cunostinta de a ta care se pricepe sa ti-l curete un pic de praf si toate cele, sa schimbe pasta daca e nevoie. Oricum garantia e pe duca. Dupa care sa iti reinstaleze windows-ul. O sa-ti mearga mai bine dupa.
4. Acum totul ramane la alegerea ta.
5. BAFTA laughing ( ai putea mergi cu el la ei si sa te faci ca nu stii ce are ca merge greu si sa ti-l faca, dar, nu stiu daca o sa ti-l faca posibil sa ti-l faca sau nu ) eu mi l-as face singur.

| papuciirupti explică (pentru puffy933):

Nu am bagat mainile, doar m-am uitat cu telefonul laughing
il faceam si eu dar am foarte putin timp liber si prefer sa il duc la ei daca tot il am in garantie