| alisuc a întrebat:

Buna TPU am si eu o problemă soțul meu i-a spart telefonul unei prietene Samsung s4 mini este modelul telefonului. Cred ca i-a spart geamul sau CV de genul acum ea zice ca reparați costa cam 500 de lei iar site-ul meu zice ca, costa in jur de vreo 60. Acum care e adevarul puteți sa ma ajutati, va rog? Sa-mi spuneți cine are dreptate si unde pot găsi cele mai mici prețuri. suntem din Bucuresti. Multunesc funda.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. Sa va dea factura de reparatie.

Bula
| Bula a răspuns:

Informativ:
http://www.servicegsm.ro/inlocuire-display-samsung
Ia legatura cu ei si cere-le o oferta de pret. Adauga si transportul prin curier, de cca 2x20 lei.

| untu a răspuns:

Depinde de manopera de inlocuire si montare a unui geam/display touch + materiale! Mergeti la cel mai apropiat punct de service autorizat si o sa vedeti cat va costa!

| RareşTPUro a răspuns:

Nu poate sa fie 500 de lei. Telefonul nou nout costa 850 de lei. Ecranul nu costa mai mult de 90 de lei. Prietena dumneavoastra probabil a spus asa la nervii pe care ii avea, ori vrea sa va faca o manevra ca sa-si scoata banii pe telefon.

| RaduTN a răspuns:

Nu costa chiar atat. Daca s-a spart display-ul o sa coste cateva sute de lei (maxim 300) iar daca s-a spart doar ecranul costa relativ putin (50-100 lei)

| Mihai1810 a răspuns:

Nu e 500 lei, poti merge la un service de telefoane de exemplu AFC si intrebi acolo

| dragonmagd a răspuns:

Mai mult de 80 de lei nu costa. Eu mi-am rezolvat tableta de mi s-a adus touch din altă țară. Cu manopera atât m- a costat.

| alisuc explică (pentru dragonmagd):

La mine este geamul. Ea mi-a zis ca cică daca ii schimb doar geamul exista riscul sa ii se strice tochul