| Xellita a întrebat:

Am telefon Nokia C3-00 si vreau sa imi pun net de pe telefon pe PC, am windows professional, ma puteti ajuta? Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| Trynda a răspuns:

Daca ai optiunea USB Tethering la Wireless and Network settings faci asa.
Activezi optiunea de acolo. Conectezi telefonul cu usb la calculator. Ai grija ca telefonul trebuie sa fie configurat sa aiba internet. Windows professional nu merge pentru tethering. Doar win7/vista si Linux.

| Xellita explică (pentru Trynda):

Pai si de pe windows-ul meu ce ar merge? nu am nicio optiune activata pe cartela, am web'n'walk internet nelimitat...

2 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

1. Conectezi telefonul la pc in mod normal, si astepti 1 min sa se instaleze driverele, dupa care trebuie sa instalezi Sony Ericsson pc companion (se lanseaza singur)
2. Dupa ce ai instalat pc companion, scoti telefonul si dai restart la pc
3. Connectezi telefonul la pc
4. Deschizi device manager (start>run>devmgmt.msc) si ii dai disable la mtp device, arata cam asa:
http://ask.creative.com/wwimages/dap/dap_not_detected1.jpg
5. Deschizi pc comanion, si dai "connect to internet"
Acum daca ai setat in Settings>connectivity>USB>Advanced>Internet Acess>internet via phone.

Te descurci? E simplut.