| mihaicelsfant a întrebat:

am tot gresit codu la sim la un telefon si acuma imi cere codu PUK care mil zice?

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Daca ai abonament trebuie sa suni la operatorul tau de telefonie si sa discuti cu un angajat de acolo care te va indruma ce sa faci.
Daca e cartela, te poti duce la un magazin si cred ca schimba sim-ul si ai un nou PUK, pe care nu trebuie sa-l mai ratacesti!

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

Depinde pe ce retea esti stii numarul si iti gasesc codul puk

| JeJeleu a răspuns:

Codul puk e unic... tu il ai pe acea cartela care vine atasata de cardul SIM, banuiesc ca ai aruncat-o deci du-te la respectiva agentie de telefonie si spune ce ai facut.