| MobscenexD a întrebat:

Buna TPU am un Huawei ascend 5 si cand vreau sa dau pe camera foto imi zice "eroare camera foto, nu se poate realiza conectarea la camera foto". Ce sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Este o problema cu sistemul android,nu mai vrea sa deschida camera foto,incearca sa scoti bateria de la telefon si sa o pui la loc sa vezi daca merge, daca nu merge inseamna ca trebuie resetat telefonul, iar daca te duci la un service o sa iti ceara bani si o sa iti faca acelasi lucru, adica ti-l reseteaza. Daca vrei sa il resetezi fara sa dai nici un ban la vreun service, lasa un raspuns la comentariul meu si o sa iti spun cum.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cred ca s-a stricat camera...

| DenisIonut01 a răspuns:

Du-te la service poate l-ai scapat si s-o fi dezlipit vreun fir. Sau poate trebuie resoftat

| antimulte a răspuns:

S-a stricat camera, sau ceva la ea, mergi la un service gsm. Poate nu e nevoie sa o schimbe ca sa te coste mult.