| Clara6478 a întrebat:

am un iphone 5 si as vrea sa bag cod cu litere nu cu cifre, dar nu sunt sigura daca se poate. Am vazut la unele persoane cu iphone codul asta si nu stiu cum l au bagat. Daca stiti cum sau o aplicatie pentru asta spuneti mi pls :$

Răspuns Câştigător
| LiliiLily a răspuns:

Buna happy Eu am iPhone4 si banuiesc ca e acelasi lucru... Iti explic euwinking
Te duci la "Configurari", apoi la "General" dupa aceea apesi pe "Blocare cu cod acces" (daca ai cod iti cere sa introduci codul, il introduci ). Apoi vei vedea ca, casuta "Cod simplu" e verde ( activata ) O dezactivezi ( glisezi spre stanga sa se faca gri ) Dupa aceea daca ai cod iar iti va cere codul iar tu o sa il introduci. Si dupa aceea iti cere "codul nou" si acolo te va lasa sa scrii si literewinking Succes big grin Funda?

| LiliiLily a răspuns (pentru LiliiLily):

Dar inainte sa faci casuta gri de la "Cod simplu" trebuie sa te duci "Configurari" apoi la "General" apoi "Blocare cu cod acces " si acolo apesi pe prima linie unde scrie "Activati codul " si trebuie sa bagi un cod cu cifre casa poti sa il schimbi in unul cu litere... Daca vrei sa schimbi ceva trebuie sa ai ce schimba laughing

2 răspunsuri:
| xRapid1923 a răspuns:

Setări, securitate blocarea ecranului și alegi parolă