| Samy16 a întrebat:

Buna TPU am un LG optimus black am android 2.2 pe el as vrea sa bag alt software cum ar fi 2.3 sau ceva mai bun pentru ca deja imi da prea multe erori si s-a cam dus software care ma poate ajuta,

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model vine din fabrică cu Android OS v2.2 (Froyo) sau v2.3.4 (Gingerbread), upgradabil la v4.0 (Ice Cream Sandwich) - vezi specificaţiile la linkul :
http://www.gsmarena.com/lg_optimus_black_p970-3704.php

Întâi să-ţi fie încărcată bateria telefonului ( 100 % ), deoarece actualizarea de software durează ( şi se consumă din baterie ) şi NU trebuie întreruptă!

După ce dai "Actualizare software" ( din meniul telefonului ) trebuie să aştepţi, va căuta dacă este un soft disponibil şi dacă găseşte îl va instala...

Dacă NU găseşti update la soft prin această metodă ( direct de pe telefon ), atunci să faci update folosind LG MOBILE SUPPORT TOOL.

Deci, POŢI face şi update OFICIAL de pe site ( direct de pe telefon ) sau folosind LG MOBILE SUPPORT TOOL pe care-l poţi downloada de la linkul :
http://www.lg.com/ro/suport-mobil/lg-LGP970 ( secţiunea "Actualizari software drivere" )

Urmezi paşii de actualizare EXPLICAŢI la linkul de mai sus ( secţiunea "Actualizare software" ).

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| Instinkt a răspuns:

E simplu, du-te in setari si ai updatare automata, conecteaza-te la wi-fi si lasa-l sa faca singur updatarea...Vezi sa faci un back-up pentru ca o sa ti se stearga toate din telefon

| ArekkusuKage a răspuns:

Apgradeaza-l direct la 2.3 dar iti trebuie internet pe mobil sau dai o resetare generalla si scapi de errori