| belciuge a întrebat:

Buna TPU
Am un Nokia Lumia 520 si nu pot sa vad fotografiile si filmuletele pe care le-am facut pe laptop. L-am conectat cu acel cablu la calculator si imi cere sa instalez un software. Am cautat pe Google, exista un Windows Phone pentru sisteme de operare Windows7 si windows8 dar laptopul meu are WindowsXP.
Ce sa fac?
Ce sa instalez pe calculator ca sa vad fotografiile din mobil?
Multumesc de orice raspuns,
Elena

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Daca sistemul de operare este Windows Xp, acesta trebuie sa aiba pachetul Service Pack3 instalat, si nu Home Edition sau Service Pack2. Dai click dreapta pe "My Computer", alegi Properties, iar in fereastra aparuta iti arata versiunea de Windows instalata. Daca ai deja Xp Sp3, ai nevoie de Windows Media Player 11 sau versiune mai noua. Cea care vine la pachet cu Xp e mai veche si nu recunoaste dispozitivul.

Toate aceste pachete se pot actualiza de pe site-ul Microsoft.
Ulterior, se instaleaza si driverele pentru dispozitivul tau, atunci cand il conectezi la laptop.

Informatia e preluata de pe site-ul Nokia, pe care te invit sa-l consulti pentru detalii.

http://www.nokia.com/......ia520/faq/